Open Mic
Open Mic: Pitch Your Research in Relation to Cultural Heritage (met Rechtsgeleerdheid)
- Datum
- dinsdag 23 september 2025
- Tijd
- Bezoekadres
-
Kamerlingh Onnes Gebouw
Steenschuur 25
2311 ES Leiden - Zaal
- B.025
Doe mee aan de derde editie van ons open mic-evenement, onderdeel van de Kiem-beurs 'Erfgoed netwerken aan de Universiteit Leiden'. Promovendi, postdocs en wetenschappelijk personeel van alle faculteiten zijn van harte uitgenodigd om hun onderzoek te presenteren door de lens van cultureel erfgoed.
Deze editie wordt mede georganiseerd door de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Dit biedt de mogelijkheid om te reflecteren op de veranderende relatie tussen recht, samenleving en erfgoed. Welke rol spelen juridsche kaders in het vormgeven van wat wij als 'cultureel erfgoed' beschouwen? Wat gebeurt er als erfgoed bestreden of beschermd wordt door het recht? Hoewel deze vragen de discussie zullen helpen vormgeven, worden wetenschappers van alle disciplines van harte aangemoedigd om deel te nemen.
Of je werk nu openlijk over cultureel erfgoed gaat of er op minder voor de hand liggende manieren mee te maken heeft, dit is je kans om te ontdekken hoe anderen het onderwerp benaderen, inspiratie op te doen, te netwerken en te helpen bij het opbouwen van een onderzoeksnetwerk.
De opzet moedigt spontaniteit aan: onderzoekers kunnen hun projecten ter plekke presenteren of gewoon luisteren naar de ideeën die anderen delen. Wil je je pitch van 5 minuten van tevoren reserveren of gewoon aanwezig zijn? Meld je dan hieronder aan.
AanmeldenCompleet met koffie, thee en snacks biedt dit evenement de perfecte setting voor zinvolle gesprekken en interdisciplinaire connecties gericht op cultureel erfgoed onderzoek, en is het een geweldige kans voor onderzoekers om hun persoonlijke netwerk uit te breiden.
Programma
15:00-15:15: Inloop, mogelijkheid voor last-minute aanmelden pitch
15:15-15:30: Welkomstwoord & introductie Cultureel Erfgoed Netwerk door Sybille Lammes en Erik de Maaker
15:30-16:30: pitches van vijf minuten (maximaal 10 slots) over hoe jouw onderzoek zich verhoudt tot Cultureel Erfgoed
16:30-17:00: Borrel en netwerken
Vragen?
Neem contact op met w.j.w.kornegoor@hum.leidenuniv.nl of m.l.rodrigues@fsw.leidenuniv.nl.
Una Europa
Dit open mic-evenement is ook onderdeel van de bijdrage van de Universiteit Leiden aan de Una Europa-alliantie en draagt bij aan Una's Self-Steering Committee on Cultural Heritage. Door deel te nemen, deel je je onderzoek binnen de Universiteit Leiden en sluit je aan bij een internationaal gesprek over de herinterpretatie van erfgoed.
Nieuwsgiering? Leer meer over Una Europa aan de Universitiet Leiden en word lid van onze LinkedIn groep om deel uit te maken van onze opkomende wereldwijde erfgoedgemeenschap!