Orange the World 2025
- Datum
- dinsdag 25 november 2025 - woensdag 10 december 2025
- Bezoekadres
- Wijnhaven
Turfmarkt 99
2511 DC Den Haag
In het kader van de jaarlijkse Orange the World-campagne organiseert de Faculteit Governance and Global Affairs een reeks evenementen om de aandacht te vestigen op geweld tegen vrouwen en meisjes. Orange the World is een wereldwijd initiatief van UN Women, waarbij van 25 november (Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen) tot 10 december (Internationale Mensenrechtendag) wordt geprotesteerd, geïnformeerd en opgeroepen tot actie.
Boekpresentatie
Meer over de boekpresentatie
Deze boekpresentatie van dr. Martín Hernán Di Marco (ISGA) draait om zijn nieuwe studie naar daders van femicide in Latijns-Amerika – een onderwerp dat inzicht biedt in de sociale, psychologische en structurele oorzaken van gendergerelateerd geweld. Het evenement verbindt academisch onderzoek met maatschappelijke vraagstukken rond rechtvaardigheid en geweldspreventie, en biedt ruimte voor dialoog over verandering.
Filmvertoningen
- 25 november: Filmscreening 'Blauwdruk' door regisseur Sara Kolster
- 2 december: Filmscreening 'Blauwe ballen en andere verkrachtingsmythes' door regisseur Sunny Bergman
- 9 december: Filmscreening 'VIVAS' door regisseur Angélica Cruz Aguilar
Meer over de filmvertoningen
We tonen drie indringende documentaires over geweld tegen vrouwen en meisjes.
Blauwdruk laat de levenslange impact van femicide zien door de ogen van vier jonge vrouwen die hun herinneringen delen. VIVAS belicht de strijd tegen femicide en straffeloosheid in Latijns-Amerika, terwijl Blauwe ballen en andere verkrachtingsmythes de hardnekkige misvattingen rond seksueel geweld onderzoekt.
Met de vertoningen en gesprekken met filmmakers, onderzoekers en betrokkenen willen we bewustwording vergroten, het zwijgen doorbreken en de stemmen versterken van wie met deze realiteit leven.
Orange the World
Bezoek de website van Orange the World voor meer informatie over de campagne
Orangetheworld.nl