Universiteit Leiden

nl en

Transferable skills

Taking Charge – Communication is Key

Taking Charge is bedoeld voor promovendi met minimaal één jaar ervaring. Deze interactieve training helpt je om je samenwerkings- en communicatieve vaardigheden met begeleiders en andere samenwerkingspartners te versterken. Je onderzoekt hoe gedrag op de werkvloer invloed heeft op je onderzoeksvoortgang en krijgt helderheid over wat binnen jouw invloedssfeer en controle ligt. In deze cursus wissel je ervaringen uit met andere promovendi en leer je jezelf beter kennen, zodat je samenwerkingen met meer helderheid en zelfvertrouwen kunt aangaan.

Doelgroep
Promovendus
Werkvorm
Training
Docent
Downsideup
Studielast
4 uur
Startdata 2025
17 september, 2 december
Taal
Engels

Waarom deze cursus?

Je hebt waarschijnlijk ervaren hoe complex het is om verwachtingen en communicatie tijdens je promotietraject te managen. Regie nemen geeft je de handvatten om meer eigenaarschap te nemen over je professionele interacties en samenwerkingen. In de cursus verken je hoe gedrag op de werkvloer de kwaliteit en effectiviteit van je werk beïnvloedt. Je krijgt praktische tools en inzichten, evenals best practices van mede-promovendi uit verschillende disciplines en fasen van het promotietraject. Aan het einde van de sessie heb je een duidelijker beeld van jouw persoonlijke invloed op de relaties die centraal staan in je academisch succes.

Wat leer je?

  • Je persoonlijke kwaliteiten en valkuilen als onderzoeker identificeren, en begrijpen hoe deze je samenwerkingen beïnvloeden.
  • Zowel positieve als kritische feedback geven met behulp van een communicatiemodel in drie stappen.
  • Belangrijke maar vaak onbesproken onderwerpen binnen je onderzoeksteam aankaarten om samenwerking, communicatie en wederzijds begrip te verbeteren.

Opzet

Dit is een interactieve workshop met korte plenaire toelichtingen, discussies in kleine groepen en individuele oefeningen. Je neemt deel aan praktische activiteiten en reflectie, in plaats van alleen naar een lezing te luisteren.

Studiebelasting

De cursus bestaat uit één bijeenkomst van 4 uur in Leiden. Er is geen voorbereiding nodig. Tijdens de sessie ontwikkel je een persoonlijk actieplan om op te volgen wat je hebt geleerd.

Na afloop ben je van harte welkom om samen nog wat te drinken of te lunchen—een informele gelegenheid om in contact te komen met andere promovendi.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.