Universiteit Leiden

nl en

Word vrijwilliger voor vrede en gerechtigheid!

Ben je gepassioneerd door vrede, recht en democratie en wil je graag betrokken raken bij de levendige internationale gemeenschap van Den Haag? Dit is je kans!

Meld u vandaag nog aan als vrijwilliger!

De inschrijving sluit op 15 mei 2025.

Solliciteer hier

Terwijl Den Haag zich voorbereidt op de NAVO-top in 2025, komt de stad tot leven met het Just Peace Festival, een twee weken durend festival van dialoog, creativiteit en gemeenschapsopbouw rond de thema's vrede en rechtvaardigheid, democratie, inclusie, klimaat, internationale rechtsstaat en cyberveerkracht. Je kunt vrijwilligerswerk doen bij de Universiteit Leiden (alleen voor leden van de LU-community), de Hague Humanity Hub of andere Just Peace-partners. De activiteiten van de Universiteit Leiden worden geleid door het Global Transformations and Governance Programme (GTGC).

We zijn op zoek naar toegewijde vrijwilligers om in juni 2025 een onvergetelijke festivalervaring te bezorgen. Vrijwilligerswerk bij ons is een fantastische manier om bij te dragen aan een zinvol doel, praktische ervaring op te doen met evenementen en in contact te komen met gelijkgestemden en organisaties die wereldwijde verandering vormgeven.

Who are we looking for?

Je hoeft geen expert te zijn, breng gewoon enthousiasme en een proactieve houding mee! We horen graag van je als je:

Enthousiast en betrouwbaar bent
Aangesloten bij de Universiteit Leiden (alleen voor vrijwilligers die werken voor Just Peace Dialogues en de Universiteit Leiden)
Legale verblijfplaats in Nederland vereist bent
Graag initiatief en verantwoordelijkheid neemt
Een goede communicator bent (Engelse taalvaardigheid vereist; Nederlands is een pré)
In staat bent om zelfstandig en samen te werken
Geïnteresseerd bent in internationale vrede, rechtvaardigheid en een inclusieve samenleving
Kennis hebt van de internationale organisaties of het maatschappelijk landschap van Den Haag (een pré!)

Klinkt dit als iets voor jou? De inschrijvingen voor vrijwilligers zijn nu geopend. Neem gerust contact met ons op via justpeacefestival@humanityhub.net als je vragen hebt over vrijwilligerswerk bij partnerinstellingen.

Wat bieden wij?

Vrijwilligers van het Just Peace Festival ontvangen:

  • Vrijwilligerscertificaat
  • Netwerkmogelijkheden met internationale en lokale organisaties en gelijkgestemden
  • Lunch of diner tijdens je dienst, voor diensten langer dan 4 uur
  • Praktische ervaring in eventmanagement en communityprogrammering
  • Toegang tot inspirerende lezingen, films en tentoonstellingen tijdens je dienst
  • Just Peace T-shirt en een klein cadeautje als blijk van waardering

Over het Just Peace Festival en Road to Summit

Het Just Peace Festival is een belangrijk onderdeel van de Road to Summit, een stadsbreed initiatief ter ondersteuning van de NAVO-top van 2025. Het brengt inwoners, studenten, kunstenaars, academici en professionals samen om te reflecteren op de waarden van democratie, veiligheid en internationale samenwerking.

Het festival biedt een boeiend programma met evenementen, waaronder:

  • Just Peace Dialogues (met de Universiteit Leiden)
  • Just Peace Movie Nights (met Filmhuis, Flora Filmtheater, Bibliotheek Den Haag en anderen)
  • Just Peace Music Night (met Paard)
  • Rondleidingen, tentoonstellingen, workshops en door de gemeenschap geleide evenementen in buurtbibliotheken en openbare ruimtes
  • The Hague Talks
  • En er wordt binnenkort meer aangekondigd!

Georganiseerd door een coalitie van lokale en internationale partners - The Hague Humanity Hub, de Universiteit Leiden en de Gemeente Den Haag - en in samenwerking met verschillende partners in de stad - is het festival ontworpen om inclusief, multiperspectief en participatief te zijn.

Meld u vandaag nog aan als vrijwilliger!

De inschrijving sluit op 15 mei 2025.

Solliciteer hier
Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.