Video: Leidse medewerkers en externe partners plukken vruchten van De Kennisboomgaard
Inter- en transdisciplinair werken kan lastig zijn. Niet iedereen spreekt dezelfde ‘taal’ of weet elkaar zelfs te vinden. Op het lustrumevenement De Kennisboomgaard op 28 november startten en verstevigden academici en externe partners hun banden.
Inspiratie, kennis, ondersteuning en nieuwe contacten. Dat waren de zaken die deelnemers tijdens De Kennisboomgaard konden ophalen op vrijdag 28 november in PLNT. ’s Ochtends kwamen meer dan honderd onderzoekers, onderwijzers, ondersteuners en bestuurders van de Universiteit Leiden bij elkaar. Zij konden kiezen uit veertien verschillende sessies om hen een stap verder te brengen in hun interdisciplinaire onderzoek of onderwijs.
Onzekere samenwerking
‘Je weet niet wat een nieuwe samenwerking gaat brengen, maar je moet ervoor open staan’, zei avonturier en keynote spreker Wiebe Wakker tijdens het de opening van het middagprogramma. Hij reisde ruim tien jaar geleden zonder geld met een elektrische auto van Nederland naar Australië. Onderweg moest hij met veel samenwerken om verder te komen op zijn reis. Hij deelde zijn geleerde samenwerkingslessen met de zaal, die bestond uit Leidse onderzoekers en vertegenwoordigers van gemeenten, provincies en maatschappelijke partijen. Vervolgens verkenden deelnemers in sessies waar samenwerkingsmogelijkheden lagen. Dat deden ze onder meer aan de hand van drie thema’s: ‘Hoe verandert AI de rol van overheden ten aanzien van burgers’, ‘Gezondheid en leefomgeving’ en ‘Weerbare samenleving’.
Wat leverde de dag op? Bekijk het videoverslag!
Vanwege de gekozen cookie-instellingen kunnen we deze video hier niet tonen.
Bekijk de video op de oorspronkelijke website of-
-
Keynote-spreker Jolanda Lindenberg, hoofd onderzoek aan de Leyden Academy on Vitality and Ageing, gaf deelnemers in de ochtend definities van multi-, inter- en transdisciplinair -
-
-
Jonge wetenschappers waren aanwezig om interdisciplinaire mogelijkheden voor hun werk te verkennen -
De sessie 'Monsters, Myths and Mindsets' ging over kansen en obstakels bij interdisciplinair onderzoek -
Sessie over Europese samenwerkingsmogelijkheden -
Een van de sessies adresseerde het belang van leiderschap in interdisciplinair werken -
Tips van het ICLON over didactische vaardigheden bij interdisciplinair onderwijs -
De gloednieuwe interdisciplinaire bachelor Science for Sustainable Societies deelde ervaringen -
Keynote-spreker Wiebe Wakker vertelde over onzekere samenwerking tijdens zijn reis in een elektrische auto van Amsterdam naar Sydney -
-
Sessie over geleerde lessen van de interdisciplinaire stimuleringsprogramma's -
Laurens Hessels van de KNAW vertelde over inter-en transdisciplinair publiceren -
Sessie over AI-hulp bij het opzetten van interdisciplinair onderwijs -
Op een informatiemarkt stonden teams klaar om deelnemers te voorzien van inter- en transdisciplinaire ondersteuning -
-
Themasessie over AI met onderzoekers en vertegenwoordigers van gemeenten en provincies -
Themasessie over weerbare samenleving met onderzoekers en vertegenwoordigers van provincies en gemeenten -
De Honours Academy verzorgde een sessie over opzetten van transdisciplinair onderwijs -
Het Citizen Science-lab deelde ervaringen over succesvolle burgerwetenschap -
Vertegenwoordigers van gemeenten enprovincies vertelde onderzoekers over mogelijkheden om beter samen te werken -
Rector magnificus Hester Bijl opende het ochtend- en middagprogramma -
In een Kennisboom konden deelnemers suggesties achterlaten voor een vervolgevenement