Universiteit Leiden

nl en

Vacature

Teamleider Visa (0,8 - 1,0 FTE)

Vacature nummer
22-573 12691
Categorie
Niet-wetenschappelijke functies
Omvang
0,8-1,0
Doelgroep
Intern , Extern
Stad
Leiden
Publicatie datum
13 september 2022
Sluitingsdatum
2 oktober 2022 Vacature gesloten

Ben jij op zoek naar een afwisselende functie in een organisatie die non stop in beweging is? Ben jij sterk op de inhoud in combinatie met het leidinggeven aan het team? En heb je affiniteit met immigratieprocessen waarbij mensen, wetgeving en communicatie centraal staan?

Onze afdeling Admissions Office van het Expertisecentrum Studenten- en Onderwijszaken zoekt een:
 
Teamleider Visa (0,8 - 1,0 FTE)
 
Het Visateam houdt zich bezig met alle werkzaamheden die betrekking hebben op de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND) processen van aankomende en zittende studenten en geven uitvoering aan het erkende referentschap van de IND. Samen met de IND en verschillende stakeholders binnen en buiten de organisatie zorgt het team voor een optimale ondersteuning aan internationale studenten die naar Nederland willen komen om aan Universiteit Leiden te studeren.
 
Als teamleider bent je verantwoordelijk voor het volgen van allerlei ontwikkelingen op het gebied van immigratie en vertegenwoordig je de universiteit in allerlei (landelijke) overleggen. Jouw Visateam bestaat uit drie professionals waaraan je direct leidinggeeft. Je biedt ondersteuning bij hun werkzaamheden en professionele ontwikkeling en stelt je medewerkers in staat verantwoordelijkheid te nemen en plezier te hebben in hun functie. Daarnaast zorgt je voor het up-to-date houden van de kennis en processen die nodig zijn binnen de afdeling rondom dit thema, zodat andere medewerkers ook optimaal hun taken kunnen uitvoeren.
 
Je hebt het in je om verbeteringen in de organisatie te signaleren, door te voeren en hier draagvlak voor te creëren. Je bent inhoudelijk beleidsmatig sterk, maar kan dit makkelijk vertalen naar de praktijk. Samen met de andere teamleider en het afdelingshoofd ben je verantwoordelijk voor de verbinding en resultaten binnen de afdeling. Daarnaast heb je voor kennisuitwisseling en aspecten van leiderschap regelmatig contact met andere teamleiders en afdelingshoofden binnen het expertisecentrum Studenten- en Onderwijszaken.
 
Wat ga je doen?
•    Je bent namens de universiteit de contactpersoon voor het erkend referentschap met verblijfsdoel studie van de IND en bent verantwoordelijk voor de vertaling van de wetgeving naar het beleid binnen de universiteit;
•    Je vertegenwoordigt de universiteit bij landelijke overleggen die betrekking hebben op IND-procedures met verblijfsdoel studie;
•    Je bent eindverantwoordelijk voor de administratieve processen rondom verblijfsvergunningen en de jaarlijkse monitoring van de studievoortgang van de zittende student;
•    Je stelt mede het afdelingsplan op en draagt actief bij aan behalen van de afdelingsdoelen;
•    Je bepaalt de prioritering van werkzaamheden binnen jouw team en hebt regelmatig afstemming met het afdelingshoofd over de voortgang;
•    Je bent inhoudelijk verantwoordelijk voor de wijze waarop het Admissionsteam de werkzaamheden voor aankomende studenten uitvoert;
•    Je bent samen met de teamleider van het Admissions Office verantwoordelijk voor het behalen van de deadlines binnen de jaarplanning;
•    Je adviseert en informeert collega teamleiders binnen Studenten- en Onderwijszaken actief over de IND-procedures en wijzigingen binnen wetgeving.
 
Wat heb je te bieden?
•    Je beschikt over minimaal HBO/WO werk- en denkniveau en hebt 2 jaar leidinggevende ervaring, bij voorkeur binnen het hoger onderwijs;
•    Je hebt kennis en affiniteit met IND gerelateerde procedures;
•    Je beschikt over uitstekende mondelinge en schriftelijke beheersing van de Nederlandse en Engelse taal (C1 niveau volgens het CEFR);
•    Je bent een stevige persoonlijkheid, kan snel schakelen en weet de juiste balans te vinden tussen inhoud en praktijk;
•    Je bent als mens sensitief en communicatief sterk. Je hebt een positieve instelling, bent proactief en je kan aarden in een veranderende omgeving;
•    Je beschikt over de volgende competenties: plannen & organiseren, organisatiesensitiviteit, samenwerken, delegeren, overtuigingskracht en resultaatgerichtheid.
 
Beschrijving organisatie
Als expertisecentrum SOZ motiveren en ondersteunen wij studenten om hun academische en persoonlijke vaardigheden optimaal te ontwikkelen vanuit mentaal, fysiek, en sociaal welzijn. Het is onze ambitie dat alle studenten hun studie-en studententijd met succes en plezier doorlopen. Aan zowel studenten, begeleiders als partners bieden wij informatie, ondersteuningen voorzieningen en werken we samen met elkaar, in en buiten de universiteit. Alleen zo kunnen we onze dienstverlening steeds vernieuwen en verbeteren om een fijne en optimale studie-en studententijd te faciliteren.
 
Onze afdeling Admissions Office is daarin verantwoordelijk voor alle (internationale) studenten die niet direct toegelaten kunnen worden bij Universiteit Leiden en eventueel een visa en/of verblijfsvergunning nodig hebben om naar Nederland te kunnen komen. De afdeling is onderverdeeld in drie teams: Admissions, Diplomawaardering en Visa.
 
Diversiteit en inclusie
Het bevorderen van een inclusieve gemeenschap staat centraal in de waarden en visie van de Universiteit Leiden. De Universiteit Leiden streeft ernaar om een inclusieve gemeenschap te worden die alle studenten en medewerkers in staat stelt om zich gewaardeerd en gerespecteerd te voelen en zich volop te ontplooien. Diversiteit in ervaringen en perspectieven verrijkt ons onderwijs en versterkt ons onderzoek. Onderwijs en onderzoek van hoge kwaliteit is inclusief.
 
Ons aanbod
Een functie in een organisatie volop in beweging met een hoog ambitieniveau. Mensen maken het verschil in onze organisatie en daarin willen we ook investeren. Aanstelling vindt plaats conform de cao Nederlandse Universiteiten, voor de duur van een jaar. Een verlenging behoort tot de mogelijkheden, afhankelijk van behoefte, gebleken geschiktheid en beschikbare middelen. Het salaris bedraagt, afhankelijk van opleiding en werkervaring, tussen €3.098 en €4.670,- bruto per maand bij een fulltime aanstelling (schaal 9/10).
 
Daarnaast kent de Universiteit Leiden goede arbeidsvoorwaarden. Zo is er sprake van een eindejaarsuitkering (8,3%), vakantietoeslag (8%), uitstekende opleidingsfaciliteiten, betaald ouderschapsverlof, en de mogelijkheid om via een keuzemodel arbeidsvoorwaarden op maat te kiezen. Alle informatie hierover kun je nalezen op de website.
 
In deze functie is het mogelijk om gedeeltelijk thuis en gedeeltelijk op kantoor te werken (hybride werken). Meer informatie over de Universiteit Leiden kun je vinden op: https://www.universiteitleiden.nl
 
Informatie
Voor meer informatie over de inhoud van deze functie en de procedure kun je contact opnemen met Michelle in het Veld, hoofd Admissions Office Studenten- en Onderwijszaken, m.s.in.het.veld@sea.leidenuniv.nl
Informatie over het Expertisecentrum Studenten en Onderwijszaken kun je hier vinden.
 
Solliciteren
Solliciteren kan online via de button 'Solliciteren'. Sollicitaties voorzien van het vacaturenummer en vergezeld van een motivatiebrief en cv kunnen tot en met 2 oktober 2022 worden gericht aan Michelle in het Veld.
 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.