Universiteit Leiden

nl en
Medewerkerswebsite Administratief Shared Service Centre
Je ziet nu alleen algemene informatie. Selecteer je organisatie om ook informatie te zien over jouw faculteit.

Zomeractiviteiten om naar uit te kijken

Van summer schools tot historicidagen: ook dit jaar staat de zomer bij FGW weer vol met evenementen.

Summer School in Languages and Linguistics

6 – 17 juli
De Leidse Summer School Talen en Taalkunde 2026 biedt een gevarieerd programma met zowel inleidende als meer gevorderde cursussen op het gebied van Anatolische talen, klassieke talen, beschrijvende taalkunde, taaldocumentatie, oosters christendom, Germaanse talen, algemene taalkunde, historische taalkunde, Indo-Europese talen, indologie, Iraanse talen, papyrologie, Russische literatuur, Semitische talen en Sino-Tibetaanse talen.

Diverse lezingen van de summer school zijn openbaar toegankelijk voor geïnteresseerden.

7 juli: The spread of Sino-Tibetan languages, agriculture and weaving in East Asia

9 juli: Starting at the root: P'urhepecha and the early history of American lexicography

14 juli: Other Voices: The Linguistic Remains of Pre-Roman Italy

16 juli: Horse domestication and Indo-Europeans: a Linguist’s View

55th Colloquium on African Languages and Linguistics

24 – 26 augustus

Het 55e Colloquium over Afrikaanse Talen en Taalkunde (CALL 2026) vindt plaats in Leiden van maandag 24 augustus tot en met 26 augustus 2026. CALL wordt live gehouden, met een online optie.

Historicidagen in Leiden: Toekomst van geschiedenis

27 augustus – 29 augustus

De Historicidagen in Leiden op 27, 28 en 29 augustus 2026 verbinden allen die beroepsmatig met het verleden bezig zijn: docenten, studenten, medewerkers van archieven, musea en andere erfgoedinstellingen, zelfstandig ondernemers, onderzoekers en andere (kunst)historische professionals.

Het thema van deze editie is Toekomst van geschiedenis.

Africa-Europe Relations in a World in Rupture: Foundations and Critical Approaches

31 augustus – 4 september

Tijdens de NEAR-ER Summer School zullen studenten de grondslagen van de betrekkingen tussen Afrika en Europa verkennen en deze kritisch onder de loep nemen, met inbegrip van regionale samenwerking en integratie. Het programma omvat verschillende disciplinaire perspectieven, zoals geschiedenis, recht, politiek, economie, internationale betrekkingen, gebiedsstudies, cultuurwetenschappen en taalkunde. De Summer School bestaat uit hoorcolleges, workshops, groepswerk en studiebezoeken. Op de laatste dag vindt er een op maat gemaakte academische conferentie plaats, waar studenten hun eigen onderzoek presenteren en feedback krijgen van deskundigen.

Appels met peren vergelijken? Op zoek naar ‘middlebrow’ boekbezit in de achttiende eeuw

1 september

Dit jaar vindt op dinsdag 1 september 2026 voor de 35e keer de Bert van Selmlezing plaats, ter opening van het academische jaar van de Opleiding Nederlandse taal en cultuur van de Universiteit Leiden. De lezing wordt dit jaar gehouden door prof. dr. Alicia Montoya (Radboud Universiteit Nijmegen)

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.