Universiteit Leiden

nl en
Medewerkerswebsite Rechtsgeleerdheid

Denk mee over de naam van Nieuw Reuvens

Wist je dat op de plek van het huidige Reuvensgebouw, naast Lipsius aan de Reuvensplaats, een compleet nieuw onderwijsgebouw komt? In april 2026 is de planvorming gestart voor een modern, energieneutraal gebouw met een aantrekkelijke horecavoorziening, terras, centrale balies voor studentzaken, studieplekken en een living room.

Zowel de faculteiten Geesteswetenschappen als Rechtsgeleerdheid zullen hier onderwijs geven. Daarnaast wordt het een centrale ontmoetingsplek wordt voor studenten van de hele universiteit. De bouwwerkzaamheden beginnen in 2029; medio 2031 wordt het nieuwe gebouw opgeleverd.

Hoe gaat het gebouw heten?

Bij een nieuw gebouw hoort een nieuwe naam en daar mogen medewerkers van de faculteiten Geesteswetenschappen en Rechtsgeleerdheid over meedenken. Voor de start van het ontwerpproces in januari 2027 moet er al een naam zijn. 

We zoeken daarom medewerkers van beide faculteiten voor een naamgevingspanel. Het panel komt bijeen op maandag 2 november om 16.00 uur en brengt een advies uit aan de faculteitsbesturen en de stuurgroep Reuvens. Uitgangspunt is een bestaande shortlist van namen waaruit eerder al de namen Herta Mohr en Aleida Nijland voortkwamen. Je mag ook een alternatieve naam voordragen op basis van een zorgvuldige onderbouwing, bijvoorbeeld door middel van een literatuuronderzoek.  

De criteria waaraan de nieuwe naam moet voldoen, zijn bestuurlijk vastgesteld:  

  • het betreft een vrouw;   
  • zij is reeds overleden;  
  • er is diversiteit in nationaliteit of achtergrond;  
  • zij heeft een zekere statuur en een aantoonbare bijdrage geleverd aan de maatschappij, de wetenschap of de kunsten in Leiden, Nederland of de wereld;  
  • het gaat bijvoorbeeld om een (internationale) wetenschapper, schrijver, kunstenaar, dichter of alumnus;  

Wil jij in het panel plaatsnemen? Geef dit dan uiterlijk 15 oktober door via het formulier:  

Meld je aan! 

Als je niet in het panel wil plaatsnemen, maar wel onderbouwd een alternatieve naam wilt voorstellen ter overweging aan het panel, vul dan ook het formulier in.  

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.