Universiteit Leiden

nl en

Universiteit Leiden sluit zich aan bij wereldwijde coalitie voor sociale rechtvaardigheid

De Universiteit Leiden is partner geworden van de Global Coalition for Social Justice. Hiermee sluit zij zich aan bij een internationale beweging die zich inzet voor onder andere fatsoenlijk werk, een eerlijk loon en het tegengaan van kinderarbeid.

De Global Coalition for Social Justice is een wereldwijd initiatief van de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO), onderdeel van de Verenigde Naties in Genève. De organisatie wil ongelijkheid terugdringen en sociale rechtvaardigheid versterken, in beleid en praktijk.

De coalitie verenigt overheden, bedrijven, vakbonden, ngo’s en kennisinstellingen. Samen werken zij aan concrete doelen zoals leefbare lonen, veilige arbeidsomstandigheden, het tegengaan van kinder- en dwangarbeid en het bestrijden van discriminatie op de werkvloer. Deelnemers streven naar duurzame oplossingen voor mondiale uitdagingen, met respect voor menselijke waardigheid.

Logisch partnerschap

Paul van der Heijden (emeritus hoogleraar internationaal arbeidsrecht en voormalig collegevoorzitter en rector magnificus van de Universiteit Leiden) maakte zich hard voor aansluiting bij de Global Coalition for Social Justice. ‘De Universiteit Leiden is een logische partner voor de Global Coalition. Wij brengen binnen de coalitie onze expertise in op het gebied van internationaal arbeidsrecht, mensenrechten, ongelijkheid, migratie en sociale cohesie. Ik denk dat wij een waardevolle bijdrage kunnen leveren aan deze prachtige internationale samenwerking.’ Van der Heijden begeleidt samen met universitair hoofddocent Yvonne Erkens en de afdeling Sociaal Recht het partnerschap vanuit de universiteit.

Rechtvaardige wereld

Ook huidig rector magnificus Hester Bijl onderstreept het belang van deze internationale samenwerking: ‘In Leiden geloven wij dat gezamenlijke actie en een eensgezinde stem een krachtige impact kunnen hebben. Als universiteit willen we actief bijdragen aan een rechtvaardigere wereld. Toen mijn voorganger Paul van der Heijden voorstelde dat wij ons aan zouden sluiten bij de Global Coalition, waren we meteen enthousiast. Het lidmaatschap sluit niet alleen aan bij het internationale karakter van onze universiteit, maar ook bij de waarden waar wij voor willen staan: een inclusieve en rechtvaardige samenleving – lokaal, nationaal en wereldwijd.’

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.