Workshop
Open up DIY Journals
- Datum
- donderdag 17 september 2026
- Tijd
- Toelichting
- This session will be in English
- Bezoekadres
-
University Library
Witte Singel 27
2311 BG Leiden - Zaal
- volgt
Deze Engelstalige workshop van de UBL biedt gelegenheid voor redacteurs van Doe-Het-Zelf (DIY) academische tijdschriften om onderling ervaring uit te wisselen en kennis op te doen over open publiceren.
Abstract
Doe-het-zelf tijdschriften zijn publicaties die geheel in eigendom, beheer en productie zijn bij communities van wetenschappers, die dit op vrijwillige basis doen. Zo zijn er bijvoorbeeld studenten- en promovenditijdschriften waarin junior auteurs kunnen kennismaken met publiceren; tijdschriften van stichtingen, verenigingen en genootschappen die zowel wetenschappers als professionals en geïnteresseerd publiek bedienen op een niche-onderwerp; en alternatieve publicaties, die experimenteren met andere media en formaten dan het traditionele tijdschriftartikel - en nog veel meer.
Vanwege hun kleinschalige en vrijwillige karakter hebben veel DIY-journals vergelijkbare uitdagingen: continuïteit, zichtbaarheid, redactieroutine, en uitgeefpraktijken. De transitie naar open access brengt nog extra complexiteit, door de diverse modellen, kosten, en vereisten die daaraan worden gesteld. In deze workshop kunnen DIY-journal redacties ervaringen uitwisselen en al hun vragen stellen aan de UBL, om zo optimaal gebruik te kunnen maken van de expertise en services van de bibliotheek op de route naar open access.
Omdat deze workshop in het Engels wordt gegeven, staat het volledige programma op de Engelstalige pagina.
Target audience
Deze workshop is gericht op huidige en toekomstige redacteurs van Doe-Het-Zelf-tijdschriften, van welke aard dan ook. Iedereen met een belangstelling voor dit onderwerp is welkom om aan te sluiten.
Zie voor meer informatie en aanmelden de Engelstalige pagina.