Universiteit Leiden

nl en
Medewerkerswebsite Selecteer eenheid
Je ziet nu alleen algemene informatie. Selecteer je organisatie om ook informatie te zien over jouw faculteit.

Serie

Letter en Geest: Neerlandistiek in Leiden

Deze nieuwe lezingenreeks vanuit de opleiding Nederlandse taal en cultuur wil de schoonheid en veelzijdigheid van de Nederlandse taal en cultuur laten zien. Letter en Geest: Neerlandistiek in Leiden combineert bestaande lezingen, zoals de Albert Verweylezing en de Indische Letterenlezing, met nieuwe lezingen voor een breed publiek. Docenten, alumni en gastsprekers vertellen in deze serie over hun onderzoek, over interessante taalverschijnselen, over literatuur en nog veel meer.

Voorjaar 2025: Retorica, Breytenbach en Schrijversmythen

Dit voorjaar stonden er weer drie mooie Letter en Geest-lezingen op de planning! Op 27 maart sprak onze docent en promovenda Charlotte van der Voort over Retorische dilemma's, en op 17 april was de eer aan onze gastdocent uit Zuid-Afrika Alwyn Roux. Hij vertelde over zijn onderzoek naar ideeën over Afrika in het werk van Breyten Breytenbach. De derde lezing van dit seizoen werd op 22 mei door Sander Bax gehouden, onze nieuwe hoogleraar Contemporaine Nederlandse literatuur en cultuur in een transnationale dynamiek. Hij sprak over Schrijversmythen. Alledrie de lezingen zijn terug te kijken via de links hieronder.

Terugkijken

De drie lezingen van dit voorjaar terugkijken kan hier:

Op de hoogte blijven?

Wil je op de hoogte blijven van onze lezingen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief!

Terugkijken Letter en Geest: Neerlandistiek in Leiden

Heb je een lezing gemist, of wil je een lezing terugkijken, dan kan dat! Hieronder vind je het overzicht van alle opnames.

Programma

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.