Organisatie
Vakbonden en WOinActie voeren actie tegen bezuinigingen
WOinActie, de vakbonden AOB, FNV en de LSVB roepen studenten en medewerkers van hogescholen en universiteiten op om zich op 9 december te verzamelen op de Dam in Amsterdam en in actie te komen tegen de bezuinigingen.
Het College van Bestuur begrijpt de actie en steunt de oproep. Het CvB en de decanen willen zich inspannen om in ieder geval essentiële onderdelen als tentamens, promoties en oraties door te laten gaan die dag.
Informeer je leidinggevende en studenten
Medewerkers van de universiteit kunnen op 9 december vanzelfsprekend gaan actievoeren. Probeer wel zoveel mogelijk te voorkomen dat studenten een verplicht practicum of een tentamen moeten missen. Besluit je actie te gaan voeren? Dan stellen we het op prijs als je je leidinggevende informeert. Informeer je studenten via Brightspace.
Verplichte practica en tentamens
Voor studenten die actievoeren geldt op 9 december geen aanwezigheidsplicht, behalve bij verplichte practica en tentamens die niet ingehaald/verzet kunnen worden. Voor studenten van de medische faculteit geldt dat het aan hen is om te besluiten of ze aanwezig zijn bij het onderwijs. Het inhalen van gemiste stof is de verantwoordelijkheid van de student. Dit kan voor verplicht onderwijs resulteren in inhalen van onderwijs in het volgende studiejaar.
Programma actie
Kijk voor het actuele programma van de actie op de websites van de organisatoren (zie agenda-item).