
Winnend 450-kunstwerk te bewonderen in het KOG
Tijdens LAWLANDS is het winnende ontwerp van de 450-kunstwedstrijd onthuld. Het kunstwerk van student Jill Stoelinga werd als winnaar gekozen en is vanaf nu te bewonderen in het KOG.
Ter ere van de 450ste verjaardag van onze faculteit kregen studenten en medewerkers de kans om hun eigen ontwerpen, tekeningen of schilderijen in te zenden voor een kunstwerk in het KOG. Uit alle inzendingen is het ontwerp van student Rechtsgeleerdheid Jill Stoelinga geselecteerd om een prominente plek te krijgen op een muur in de A-gang op de begane grond. Het is nu te bewonderen – je vindt het schilderij tegenover de kamers van de studieverenigingen en naast het JuCa.
In de weken voorafgaand aan LAWLANDS hebben veel medewerkers en studenten bijgedragen aan de realisatie van het schilderij door via het 'painting by number'-principe mee te helpen schilderen. De benodigde verfmaterialen werden gesponsord door onze partner Van Kruistum Vastgoed.
Vanwege de gekozen cookie-instellingen kunnen we deze video hier niet tonen.
Bekijk de video op de oorspronkelijke website ofKun je iets vertellen over jouw kunstwerk? Wat zien we precies?
Op het kunstwerk zijn verschillende elementen te zien die ieder een aspect van de faculteit vertegenwoordigen. Zo zie je de Leidse sleutels, een karakteristieke molen en de Haagse ooievaar – symbolen die de verbinding met zowel Leiden als Den Haag benadrukken. Een spaarvarken met vallend geld en Vrouwe Justitia vertegenwoordigen de economische en juridische opleidingen. Ook het universiteits- en 450-logo zijn opgenomen om de verjaardag van de universiteit en faculteit te benadrukken. Op de achtergrond zie je het Kamerlingh Onnes Gebouw. Al deze elementen zijn met elkaar verbonden door sticky notes, die verwijzen naar een detective muur en de studie Criminologie. Op deze manier heb ik geprobeerd alle kenmerkende elementen van de faculteit in het kunstwerk samen te brengen.
Had je een specifieke boodschap in gedachten voor het schilderij?
Op het schilderij zie je een aantal regenbogen. Die heb ik opgenomen om meer kleur toe te voegen, maar ook als symbool van inclusiviteit en acceptatie. Hoewel er op de universiteit en faculteit wel degelijk aandacht aan wordt besteed, denk ik dat het nog beter kan. Ik vind het belangrijk om uit te dragen dat iedereen hier zichzelf kan zijn en geaccepteerd wordt.
Waarom besloot je om mee te doen aan de muurschilderwedstrijd?
Creatief bezig zijn is een grote hobby van mij. Ik schilder, teken en ontwerp veel. Op dit moment ben ik bijvoorbeeld druk met designs maken voor T-shirts. Toen ik een paar maanden geleden de oproep voor de schilderwedstrijd langs zag komen, ben ik heel spontaan begonnen met iets ontwerpen.
Ik leverde een ontwerp in onder het mom: ‘we zien wel wat eruit komt’. Ik had eigenlijk nooit verwacht dat ik zou winnen. Toen ik dat hoorde heb ik gelijk mijn moeder en vriend gebeld. Zij hebben me enorm geholpen met het verbeteren van het kunstwerk en ik wilde graag mijn enthousiasme delen.
Van Kruistum
Het canvas en de schilderspullen die zijn gebruikt om het kunstwerk van Jill vorm te geven, werden gesponsord door Van Kruistum Vastgoedzorg. ‘Wij vinden het heel tof om hieraan bij te dragen’, vertelt Kirsten van Kruistum eigenaar van het totaalonderhoudsbedrijf. ‘Of je nu een universitaire studie volgt of schilder bent, in deze artistieke vorm komen die twee werelden prachtig samen.’
