Begroting FGW: positief resultaat in 2027
Voor 2027 kan de Faculteit Geesteswetenschappen een conceptbegroting presenteren met een positief resultaat. Het verwachte totaalresultaat voor 2027 bedraagt op dit moment M€ 2,0, waarbij de financiële gevolgen van de cao-onderhandelingen nog niet zijn verwerkt. Ook voor de jaren daarna schetst de conceptbegroting een positief beeld. 'Wij zijn trots op het feit dat we de financieel moeilijke situatie van de afgelopen jaren hebben weten om te buigen', aldus het faculteitsbestuur.
Deels is dit het resultaat van de sturingsmaatregelen die de afgelopen tijd binnen de faculteit zijn genomen, in combinatie met de inzet van incidentele middelen die beschikbaar zijn in de periode 2027-2030. Na 2030 vallen deze tijdelijke middelen weg en wordt de financiële situatie onzekerder.
De meerjarenbegroting laat zien dat de facultaire reserve ruim toereikend is om het tekort op de reguliere bedrijfsvoering in de periode tot en met 2031op te vangen. In deze periode blijft onze reservepositie ruim boven de norm van 5% van de totale facultaire begroting.
Ruimte om te werken aan de toekomst
Zoals vicedecaan Jos Schaeken al aangaf tijdens de Opening van het Facultair Jaar, bevinden we ons op dit moment in een goede positie, maar achteroverleunen is geen optie. We hebben de tijd om te anticiperen op de toekomst en moeten deze tijd goed besteden. We zien immers dat de trend van dalende studentaantallen doorzet. Ook neemt het aantal promoties af. Het budget dat de faculteit jaarlijks ontvangt van de universiteit wordt lager als gevolg van deze verwachtte dalingen
De inzet van de faculteit blijft om te werken aan een wendbare faculteit, die kan inspelen op variabelen zoals de ontwikkeling van studentaantallen en onderzoeksoutput in de komende jaren.
Van concept naar definitief
De conceptbegroting is op 1 september besproken in de vergadering van het faculteitsbestuur. Op 23 september vindt de bespreking in de Faculteitsraad plaats. Eind september bespreekt het College van Bestuur de conceptbegroting. Vervolgens kan de faculteit aan de slag met de Definitieve begroting 2027-2031 die op 20 oktober moet worden ingediend bij het CvB. Op 4 november wordt ook in de FR nogmaals gesproken over de eventuele aanpassingen in de begroting.