Universiteit Leiden

nl en
Medewerkerswebsite Institute for Area Studies

Persoonlijke ontwikkeling

Hoogbegaafdheid steungroep voor promovendi

Hoogbegaafdheid komt bij promovendi aan de universiteit tot uitdrukking als een combinatie van intellectuele, emotionele en sociale kenmerken. Dit kan zowel voordelen als uitdagingen met zich meebrengen in het promotietraject.

Doelgroep
Promovendus

Hoogbegaafde promovendi tonen vaak een sterk cognitief vermogen, een hoge leersnelheid en een diepgaand inzicht in hun vakgebied. Toch kunnen ze ook problemen ondervinden die te maken hebben met perfectionisme, motivatie, gevoel van eigenwaarde, verhoogd bewustzijn, sterke emoties en sociaal-emotionele aanpassing. Hoogbegaafden stellen soms extreem hoge eisen aan zichzelf, wat kan leiden tot angst en moeite met zelfacceptatie. 

Wat kun je verwachten?

Als deelnemer bepaal jij zelf welke onderwerpen er worden besproken. Dit kunnen problemen zijn die je tegenkomt en waarover je advies wilt vragen aan andere promovendi, maar het kunnen ook succesverhalen zijn. Een paar voorbeelden:

  • Hoe ga ik om met stress als gevolg van perfectionisme of faalangst? 
  • Hoe ga je om met autoriteit?
  • Hoe kan ik mijn collega of begeleider om hulp vragen?
  • Wat moet je doen met saaie of gemakkelijke taken? 
  • Hoe kan ik mijn gevoeligheid en energie beter onder controle houden?
  • Waarom heb ik last van uitstelgedrag en motivatieproblemen?

De groep wordt begeleid door Agnes van Rossum en Simone Keijsers.  

Aanmeldingsprocedure

  • Stuur een e-mail naar phdpsychologist@SEA.leidenuniv.nl met in de onderwerpregel: HB/Gifted PhD peer support group
  • Beschrijf in je e-mail kort waarom jij iets zou hebben aan deze steungroep. 
  • Na je aanmelding maken we altijd een afspraak voor een kort gesprek waarin we samen met jou nagaan of deze groep geschikt is voor jou. 
Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.